Akrones Online Rezervasyon
 
hijyen

hijyen

COVID - 19 PANDEMİSİ AKRONES THERMAL SPA OTEL HİJYEN UYGULAMALARI

 

Değerli Misafirlerimiz,

Sizlere verdiğimiz hizmetin temel prensibi misafir memnuniyetini esas alarak “sağlıklı ve güvenli”  tatil geçirmenizi sağlamaktır. Bu nedenle Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilen COVID-19 salgınında çalışanlarımızı ve siz değerli misafirlerimizi korumak için artırdığımız hijyen ve temizlik önlemlerimizi sizlerle paylaşmak isteriz.

Çalışanlarımız ile ilgili hijyen kurallarımız;

. Personellerimize pandemi, hijyen ve güvenli fiziki mesafe kuralları konularında gerekli eğitimler verilmiştir ve bu eğitimler devamlı tekrarlanmaktadır.

. Çalışan & çalışan, çalışan & misafir, misafir & misafir iletişim halinde iken sosyal mesafe kuralını bilmekte ve uygulamaktadır. Kişisel koruyucu olarak maske, eldiven, siperlik ve el antiseptikleri kullanılmaktadır.

. Otele giriş- çıkışlarda ve gün içerisinde ateşleri ölçülmekte ve kayıt altına alınmaktadır.

. Çalışanlarımızın kullandığı alanlar sosyal mesafe kuralına uygun olarak düzenlenmiştir.

. Çalışanlarımız için servis araçlarımız düzenli olarak dezenfekte edilmektedir.

Dezenfeksiyon İşlemleri

. Misafir odaları, restoran, bar, spa, spor salonu, çocuk kulübü, toplantı salonları, mutfak alanları, personel kullanım alanları, ofisler, asansörler, tırabzanlar, tuvaletler, kapı kolları, depolar ve tüm genel alanlar detaylı bir şekilde uluslararası bilinirliği olan DIVERSEY’ in kimyasal temizlik ürünleri ile dezenfekte edilmektedir. Bu işlemler periyodik olarak devam edip, kontrol listeleri vasıtası ile denetlemeleri yapılmaktadır. Tüm bu işlemleri yapan personelimiz tek kullanımlık maske ve eldiven kullanmaktadır.

. Tüm genel alanlarda misafirlerimizin ulaşabileceği el dezenfekte üniteleri bulunmaktadır.

. Kullanılan tek kullanımlık maske ve eldivenleri kullanımdan sonra alanlarda bulunan gri çöp kovalarına atmanızı rica ederiz.

. Otelimiz havalandırma sistemi, % 100 temiz hava ile iklimlendirilmektedir. Odalarımızda fransız balkon/açılabilir pencere olması ve otelimizin fiziki yapısı doğal havalandırmaya müsaittir.

. Lobi, restoran, spa, resepsiyon, asansör gibi ortak kullanım alanlarında güvenli fiziki mesafe dikkate alınarak düzenleme yapılmıştır.

. Otelimize alınan tüm malzeme ve mamuller güvenli tedarikçilerden satın alınmakta olup gerekli kontrol işlemlerinden sonra tesisimize kabul edilmektedir. Otelimizde depolama, saklama koşulları ve üretim biçimleri hijyenik ortamda yapılmaktadır.

 

Misafirlerin Tesise Giriş ve Çıkış İşlemleri

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelgeye göre;

HES kodu sorgulaması hem rezervasyon yapılırken hem de otelimize girişiniz esnasında yapılmaktadır. Yapılan sorgulama sonucunda herhangi bir risk bulunmayan (tanılı ya da temaslı olmayan) kişilerin rezervasyonu ve otelimize giriş işlemleri gerçekleştirilecektir. Bu nedenle tüm misafirlerimizin HES kodu alması gerekmektedir.

. Otel sınırları içerisine girdiğiniz an itibari ile görevli personelimiz tarafından ateş ölçümleriniz yapılmakta ve kayıt altına alınmaktadır. 38 derece ve üzeri ölçümlerde sağlık kuruluşuna yönlendirileceksiniz.

. Giriş ve çıkış işlemlerinizde resepsiyonda her aileden 1 kişinin resepsiyonda bulunması sosyal mesafenin korunması için uygun olacaktır. Diğer aile bireyleri lobide güvenli dinlenme alanlarında istirahat edebilirler.

. Kapı kartları dezenfekte edilerek tarafınıza verilecektir.

. Temassız pos makinelerini/online ödeme sistemlerimizi kullanabilirsiniz.

. Valizlerinizin taşınmasında “yardım istemeniz” durumunda memnuniyetle yardımcı olacağız.

. Konaklamanız esnasında sizi ziyarete gelecek misafirleriniz için resepsiyona bilgi vermenizi rica ederiz.

. Konaklamanız esnasında kendinizde/yakınlarınızda COVID-19 belirtilerini hissetmeniz halinde en kısa sürede otel yetkilisine bilgi veriniz.

. Tatiliniz boyunca alınan önlemler kapsamında Guest Relation departmanı sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır.

Misafir Odaları

. Oda temizliğinde Diversey kimyasal ürünleri kullanılmaktadır. Temizlik esnasında kat görevlilerimiz her oda için tek kullanımlık kişisel koruyucu kullanmaktadır.

. Oda temizliğinde kapı kolları, minibar, telefon, tv kumandası da ayrıca dezenfekte edilmektedir. Yapılan işlemler temizlik kontrol listesi ile tekrar gözden geçirilerek kayıt altına alınır.

. Check out yapılan odalarımıza tüm temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri yapıldıktan minimum 12 saat sonra yeni misafir alınmaktadır.

. Kullanılan havlu ve yatak takımları yıkama prosedürüne uygun olarak yıkanmaktadır.

. Konaklamanız esnasında odanıza hiçbir personelin girmesini (temizlik, minibar, teknik servis) istemiyorsanız lütfen rahatsız etmeyiniz butona basınız.

Yiyecek ve İçecek Üniteleri

. Restoranımızda masa ve sandalye aralıkları sosyal mesafe kuralına uygun olarak düzenlenmiştir.

. Restoran girişinde ve büfelerde bulunan görevlilerimiz sosyal mesafe kuralına uygun olarak sizlere yönlendirmede bulunacaktır. Aynı aile bireyleri ve aynı odada kalan kişiler için sosyal mesafe kuralı aranmaz.

. Büfede alınan önlemler doğrultusunda tabağınıza almak istediğiniz yemekleri görevlilerimiz verecektir.

. Masa, sandalye, büfe, diğer tüm malzeme ve materyaller servis başlangıç ve bitişlerinde usulüne uygun bir şekilde temizlenmektedir.

Spa Üniteleri, Spor Salonu

. Spa üniteleri, giyinme odaları, duşlar, tuvaletler, elbise dolapları, havlu, şezlonglar, peştamal, spor aletleri gibi tüm malzemeler güvenli bir şekilde temizlenerek dezenfekte edilmektedir.

. Spa merkezini kullanmadan önce duş almanızı kullanmanızı rica ederiz.

. Spor salonunda ve spa alanlarında sosyal mesafe kuralına uygun düzenleme yapılmıştır.

. Buhar banyosu, sauna ve tuz odası her yarım saat kullanımdan sonra yarım saat kullanım dışı kalarak temizlenecektir. Sauna, buhar banyosu, tuz odası, spor salonu, havuz ve hamamları kullanmak için spa resepsiyondan bilgi alınız. Spa dahili 1602-1603

. Havuz temizlikleri belirtilen kimyasal değerlere uygun şekilde yapılmaya devam edecektir. Yapılan uygulama ve ölçümler kayıt altına alınmaktadır.

. Havuz ve kaydırak alanlarında hem sosyal mesafe kurallarını hem de havuz ve kaydırak kurallarına uymanızı rica ederiz.

. Spor salonunda spora başlamadan önce el antiseptiği kullanınız. Düzenli olarak aletler dezenfekte edilmektedir.

. Spa merkezi kapanış saati 22:30 dur.

 

Çocuk Kulubü

. Minik misafirlerimizin çocuk kulübüne girişte ateşleri temassız ateş ölçer ile ölçülüp kayıt altına alınmaktadır. El antiseptiği çocuk kulübünde de bulundurulmaktadır.

. Sosyal mesafe kuralına göre düzenlenen mini kulüpte kullanılan oyuncaklar, hobi malzemeleri sık sık dezenfekte edilmektedir.

Güvenli, sağlıklı ve keyifli bir tatil geçirmenizi diler, bu süreçte sizlerin de tesis içerisinde uygulanan kurallara uygun hareket etmenizi rica ederiz.

Sağlıklı, Mutlu Kalın…

 

 

 

 

Bize Whatsapptan Ulasin